«Хавхалану» регионсен хушшинчи фестивале хутшăнатпăр

Чăваш Республикин Вӗрентӳ институчӗ, И.Я.Яковлев ячӗллӗ Чăваш патшалăх педагогика университечӗн РАО академикӗ Г.Н.Волков ячӗллӗ наукăпа тӗпчев институчӗ тата Чăваш наци конгресӗ «Хавхалану» регионсен хушшинчи фестиваль ирттереççӗ. Ăна Раççей Вӗрентӳ академийӗн академикне Геннадий Волкова халалланă. Мероприятие ирттерес ӗçе хăйсем çине Шупашкарти Вӗрентӳ аталанăвӗпе мониторингӗн центрӗ тата Шупашкарти РАО академикӗ Г.Н.Волков ячӗллӗ уйрăм предметсене тарăн вӗрентекен 62-мӗш номерлӗ пӗтӗмӗшле пӗлӳ паракан вăтам шкул илеççӗ.

Фестивале Патреккел шкулěн «Мир театра» кружокěн членěсем те хутшăнаҫҫě. Вěсем Г.Н. Волков ҫырнă «Суяпа инҫе каяймăн» калавě тăрăх ÿкернě инсценировка конкурса тăратрěҫ.

ФОТО

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Байдеряковская основная общеобразовательная школа Яльчикского муниципального округа Чувашской Республики»
12 октября 2023